Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 16 w dniu 14-08-2020 (1. dzień obrad)

5. punkt porządku dziennego:

Sprawozdanie Komisji Kultury i Środków Przekazu o poselskim projekcie uchwały w sprawie upamiętnienia zasług Jana Kowalewskiego dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej i powstrzymania ekspansji komunistycznej Rosji (druki nr 511 i 530).
Poseł Grzegorz Braun:

Dokończy pan poseł Sośnierz po mnie, panie marszałku. Przekazuję bezpośrednio tę wiadomość.

Raz jeszcze: Szczęść Boże!

Tak, pan prezes Korwin tutaj bardzo ciekawy wątek napoczyna zaledwie. Cała ta historia jest przez was, po raz kolejny, cementowana i lukrowana w urojonym zupełnie kształcie.

Jasna sprawa, że Józef Piłsudski, człowiek o bardzo bogatym życiorysie, nie ma w tym życiorysie żadnego udziału w Bitwie Warszawskiej – ani na szczeblu sztabowym, ani na szczeblu frontowym. Po prostu w tych krytycznych dniach nie ma go ani tu, ani tam. Potem sam pisze w swoich wspomnieniach, że gdzieś tam słyszy pomruk oddalającego się frontu.

A wy czcicie tę rocznicę odwołaniem defilady Wojska Polskiego pod pretekstem mniemanej pandemii. Chcecie, żeby koronapanika udzieliła się nawet najlepszym żołnierzom, a minister obrony narodowej… Jego opus magnum w tę rocznicę jest co? Zachwalanie emisji czterech znaczków na 100. rocznicę Cudu nad Wisłą.

Nie sposób tego sprostować – te urojenia, błędne mniemania, których popis dała tutaj pani posłanka Lewicy.

Pan Dobromir Sośnierz dokończy głos koła Konfederacja.

Rzecz jasna: śp. Kowalewski dzielny, łebski człowiek.

Komentarze