Książki

 

 

Kto tu rządzi?

Gorzka i prawdziwa odpowiedź na rządową propagandę sukcesu o Polsce w ostatnich 25 latach.
Niepokorny reżyser, wielokrotnie represjonowany przez rządzących, jasno, odważnie i po nazwiskach mówi w rozmowie z Janem Pińskim, co zdarzyło się w Polsce przez ostatnie 25 lat „transformacji” i kto nami rządzi.

Rok wydania: 2014

Obszerne fragmenty wystąpień Grzegorza Brauna, w okresie 2014-2015, oraz jego odpowiedzi na pytania różnych środowisk skierowane do kandydatów w wyborach prezydenckich.

Okraszona opiniami o samym Braunie – od poważniejszych, po „memetyczne” osądy internautów.

Rok wydania: 2016

Rok w kondominium

Stałe Warianty Gry

„Zła historia jest matką złej polityki”. Jak historia przyjęta za „prawdziwą” rozdaje karty na teraźniejszym stole? W niniejszej pozycji Grzegorz Braun stara się dociec do epidemiologii zagrywek politycznych tych odległych w czasie oraz takich, których według niego możemy spodziewać się w bliskiej przyszłości.

Rok wydania: 2016

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Stale-Warianty-Gry-p77

Wywiad-rzeka z Grzegorzem Braunem na temat postaci Lecha Wałęsy, kulisów powstawania filmu „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, oraz przemilczania go (jakimś przypadkiem) przez wszystkie dotychczasowe władze telewizji reżimowych III RP.

Rok wydania: 2017

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Plusy-dodatnie-plusy-ujemne-Z-Braunem-o-Bolku-p70

Z Braunem o Bolku

Iskry Boże

Autorska mini-panorama ojczystej historii – szkicowana w ściśle określonej perspektywie: poprzez postaci Świętych i Błogosławionych Kościoła katolickiego. „Jeśli mamy lepiej rozumieć skąd przychodzimy, kim jesteśmy, jak wysoko możemy i powinniśmy mierzyć,” mówi Braun, „to wypada nam ze szczególną pilnością odrabiać te lekcje, jakich udzielają nam właśnie Oni.”

Rok wydania: 2018

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Iskry-Boze-p162

Rok 1877. Wschodnie narody Europy wstrzymują oddech przed burzą wojny na horyzoncie. Dwoje zaborców pręży mięśnie, jawnie zbierając armie na granicy. Nagle, między tryby wojennej maszyny wpada ziarnko piasku. W małej wsi pod mazurskim Olsztynem, zwanej Gietrzwałdem, dwojgu polskich dziewczynek objawia się Matka Boża. Przemawia do nich w ojczystym języku, wydając instrukcje, które młode polki wypełniają z godnym podziwu zapałem.

Historyczna rozprawa na temat przemilczanego wydarzenia, które opóźniło wybuch I Wojny Światowej.

Rok wydania: 2018

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Gietrzwald-1877-Nieznane-konteksty-geopolityczne-p309

Gietrzwałd 1877: Nieznane konteksty geopolityczne

Układy i układanki

„Moment prawdy” dla polskiej polityki. Subiektywna, autorska eksplikacja tego, co Grzegorza Brauna uderzyło, uraziło lub niemal przeszło obok na rodzimej scenie. Seria spostrzeżeń na tyle wnikliwych, by udowodnić, że Braun nie jest jedynie postronnym gapiem – a zahartowanym obserwatorem politycznej gry.

Rok wydania: 2018

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Uklady-i-ukladanki-p348

Grzegorz Braun specjalnie na 100-lecie odzyskania niepodległości dokonuje tytułowych remanentów historycznych, czyli w swoim stylu demaskuje nasze narodowe mity historyczne, pokazuje głupotę i/lub zakłamanie wielu historyków, którzy wbrew oczywistym faktom serwują kolejnym pokoleniom Polaków dania, które są zupełnie niestrawne.

Rok wydania: 2019

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Remanenty-historyczne-p435

Remanenty historyczne

System. Od Lenina do Putina

Na czym polega skuteczność rosyjskiej propagandy? Jak to możliwe, że przez ostatnich sto lat, Rosja trzyma w emocjonalnym szachu wielokrotnie silniejszy od niej pod każdym względem Zachód?

O co tak naprawdę chodziło w „konflikcie kubańskim”? Czy faktycznie oś sporu leżała pomiędzy USA i komunistyczną Rosją? Wiele wskazuje na to, że do krawędzi globalnej wojny atomowej doprowadził wewnątrzny konflikt Sowietów, w którym organy bezpieczeństwa walczyły z wojskiem o przejęcie władzy nad Imperium.

Czy Ronald Reagan zajął się sprawą polską w trosce o wolność Europy Wschodniej? A może jego radykalna polityka wobec Sowietów była odpowiedzią na strategiczny zwrot Kremla, który porzucił plan ekspansji na Zachód, na rzecz budowy struktur dających panowanie nad Azją?

Czy operacja „Trust“ z roku 1921 – polegająca na tworzeniu fikcyjnych organizacji antysowieckich, by spacyfikować rosyjską „białą“ emigrację na Zachodzie – była „matką wszystkich prowokacji“? Czy stała się poligonem doświadczalnym kolejnych transformacji aż do czasów współczesnych?

Grzegorz Braun, w pasjonującej rozmowie z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem, brutalnie niszczy mity nagromadzone wokół najważniejszych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Nie pozostawia żadnych złudzeń, co do faktu, że transformacja marksizmu nadal trwa w najlepsze a historia świata nie dobiegła jeszcze swojego szczęśliwego końca.

Rok wydania: 2019

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-System-Od-Lenina-do-Putina

Ta książka powstawała przez trzy lata. Zawiera zapis rozmów o polityce międzynarodowej, które z Grzegorzem Braunem przeprowadził dziennikarz Jan Piński od wiosny 2017 r. do późnej jesieni 2019 r. Braun w rozmowie z Janem Pińskim przedstawił aktualne scenariusze geopolitycznej gry.

„A nie mówiłem” Grzegorza Brauna dziś jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Tezą wiodącą publikacji jest uświadomienie Polakom, że w sprawach bezpieczeństwa narodowego mogą liczyć tylko na siebie. A także, że zbliża się nieuchronnie konfrontacja mocarstw: poprzedniego hegemona – Stanów Zjednoczonych, z pretendentem, jakim są Chiny.

Gdy książka została oddana do druku, jak na dłoni widać, że polityką międzynarodową rządzą żelazne zasady geopolityki i zwykła ochrona własnych interesów narodowych, czego dobitny przykład obserwujemy przez ostatnie miesiące. Gdy Europę dopadła „pandemia koronawirusa” granice Unii Europejskiej zostały zamknięte, a każde państwo ratuje się na własną rękę. Ostatni rozdział książki wprost traktuje o tym, czym naprawdę jest epidemia koronawirusa – III wojną światową czy może próbą jej uniknięcia.

Rok wydania: 2020

Kup w księgarni 3DOM:

https://3dom.pro/15841-grzegorz-braun-a-nie-mowilem.html

 


A nie mówiłem?

Nowa normalność

Żyjemy w dziwnych i niepewnych czasach, które z pewnością przyniosą jedno: przyszłość inną od tej, jaką wyobrażaliśmy sobie dotychczas. Przesunięcie opinii publicznej, praktyki środowisk lewicowych, zwiększanie kontroli państwowej, wojna kulturowa – to zmartwienia, które leżą na sercu każdego prawicowca. W tym Grzegorza Brauna – który nie omieszkał wyraziście przedstawić swojego stanowiska na najważniejsze obecnie tematy społeczno-kulturowo-polityczne.

Książka jest zapisem serii rozmów z Tomaszem Sommerem, przeprowadzonych w czasie pandemii roku 2020 oraz transkrypcji wystąpień posła na Sejm RP.

Rok wydania: 2020

Kup w księgarni 3DOM:

https://3dom.pro/16058-grzegorz-braun-nowa-normalnosc.html