Książki

 

Kto tu rządzi?

Gorzka i prawdziwa odpowiedź na rządową propagandę sukcesu o Polsce w ostatnich 25 latach.
Niepokorny reżyser, wielokrotnie represjonowany przez rządzących, jasno, odważnie i po nazwiskach mówi w rozmowie z Janem Pińskim, co zdarzyło się w Polsce przez ostatnie 25 lat „transformacji” i kto nami rządzi.

Rok wydania: 2014

Obszerne fragmenty wystąpień Grzegorza Brauna, w okresie 2014-2015, oraz jego odpowiedzi na pytania różnych środowisk skierowane do kandydatów w wyborach prezydenckich.

Okraszona opiniami o samym Braunie – od poważniejszych, po „memetyczne” osądy internautów.

Rok wydania: 2016

Rok w kondominium

Stałe Warianty Gry

„Zła historia jest matką złej polityki”. Jak historia przyjęta za „prawdziwą” rozdaje karty na teraźniejszym stole? W niniejszej pozycji Grzegorz Braun stara się dociec do epidemiologii zagrywek politycznych tych odległych w czasie oraz takich, których według niego możemy spodziewać się w bliskiej przyszłości.

Rok wydania: 2016

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Stale-Warianty-Gry-p77

Wywiad-rzeka z Grzegorzem Braunem na temat postaci Lecha Wałęsy, kulisów powstawania filmu „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, oraz przemilczania go (jakimś przypadkiem) przez wszystkie dotychczasowe władze telewizji reżimowych III RP.

Rok wydania: 2017

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Plusy-dodatnie-plusy-ujemne-Z-Braunem-o-Bolku-p70

Z Braunem o Bolku

Iskry Boże

Autorska mini-panorama ojczystej historii – szkicowana w ściśle określonej perspektywie: poprzez postaci Świętych i Błogosławionych Kościoła katolickiego. „Jeśli mamy lepiej rozumieć skąd przychodzimy, kim jesteśmy, jak wysoko możemy i powinniśmy mierzyć,” mówi Braun, „to wypada nam ze szczególną pilnością odrabiać te lekcje, jakich udzielają nam właśnie Oni.”

Rok wydania: 2018

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Iskry-Boze-p162

Rok 1877. Wschodnie narody Europy wstrzymują oddech przed burzą wojny na horyzoncie. Dwoje zaborców pręży mięśnie, jawnie zbierając armie na granicy. Nagle, między tryby wojennej maszyny wpada ziarnko piasku. W małej wsi pod mazurskim Olsztynem, zwanej Gietrzwałdem, dwojgu polskich dziewczynek objawia się Matka Boża. Przemawia do nich w ojczystym języku, wydając instrukcje, które młode polki wypełniają z godnym podziwu zapałem.

Historyczna rozprawa na temat przemilczanego wydarzenia, które opóźniło wybuch I Wojny Światowej.

Rok wydania: 2018

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Gietrzwald-1877-Nieznane-konteksty-geopolityczne-p309

Gietrzwałd 1877: Nieznane konteksty geopolityczne

Układy i układanki

„Moment prawdy” dla polskiej polityki. Subiektywna, autorska eksplikacja tego, co Grzegorza Brauna uderzyło, uraziło lub niemal przeszło obok na rodzimej scenie. Seria spostrzeżeń na tyle wnikliwych, by udowodnić, że Braun nie jest jedynie postronnym gapiem – a zahartowanym obserwatorem politycznej gry.

Rok wydania: 2018

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Uklady-i-ukladanki-p348

Grzegorz Braun specjalnie na 100-lecie odzyskania niepodległości dokonuje tytułowych remanentów historycznych, czyli w swoim stylu demaskuje nasze narodowe mity historyczne, pokazuje głupotę i/lub zakłamanie wielu historyków, którzy wbrew oczywistym faktom serwują kolejnym pokoleniom Polaków dania, które są zupełnie niestrawne.

Rok wydania: 2019

Kup w księgarni 3DOM:

https://www.3dom.pro/Grzegorz-Braun-Remanenty-historyczne-p435

Remanenty historyczne