Podsumowanie I tury kampanii wyborczej

W dniu 11.06.2021 roku o godzinie 10.00 na rzeszowskim rynku odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”, w której udział wziął Grzegorz Braun, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa. Przedstawiono podsumowanie pracy sztabu wyborczego oraz wszystkich działań Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”. Pełnomocnik wyborczy, pan  Tomasz Buczek, powiedział: “Ta kampania była wyjątkowo długa. W jej czasie pracowaliśmy nad rozwiązaniami wielu problemów zgłoszonych przez rzeszowian. Spotkaliśmy się z tysiącami mieszkańców miasta”.
Karolina Pikuła, organizatorka eventów dla rodzin, jest przekonana, że wybór Grzegorza Brauna jedyną gwarancją powrotu do prawdziwej normalności.
Szef sztabu wyborczego, Włodzimierz Skalik, jest przekonany, że działania sztabu wpłynęły na zachowania pozostałych kandydatów. “To dzięki naszemu kandydatowi, dzięki działalności naszego sztabu, ta kampania wyborcza zmieniła oblicze. To dzięki Grzegorzowi Braunowi do Rzeszowa zaczęła wracać normalność. Jesteśmy gotowi do stoczenia bitwy w czasie drugiej tury. Drodzy rzeszowianie, nie straćmy tej szansy”, zaapelował do wszystkich mieszkańców.
Jacek Oberland, pełnomocnik finansowy KWW, podsumował kampanię od strony finansowej, zwracając uwagę na wydatki związane z reklamą wielkopowierzchniową. Z racji przesunięcia terminu głosowania wzrosły koszty prowadzenia kampanii, lecz budżet pozostał taki sam. Kontrkandydaci ten budżet prawdopodobnie przekroczyli, natomiast KWW “Grzegorz Braun – Konfederacja” zmieściło się w limicie.
Joanna Suska, liderka kobiecej sekcji Konfederacji, również zwróciła uwagę na potrzebę powrotu do normalności w wielu dziedzinach rzeszowskiego życia. Wyraziła nadzieję, że Rzeszów stanie się ostoją normalności.
Pan Wiesław Walat, były wiceprezydent Rzeszowa wymienił główne kierunki działania, którymi zajmie się przyszły prezydent – Grzegorz Braun. “Wierzę głęboko, że rzeszowianie 13 czerwca wybiorą jedynego słusznego kandydata, dbającego o interesy mieszkańców Rzeszowa”, powiedział pan Wiesław Walat.
Grzegorz Braun podziękował wszystkim mediom relacjonującym przebieg kampanii i angażującym się w tak liczne konferencje prasowe. Zaapelował do mieszkańców:  “Nie oddawajcie Państwo swojego głosu na stare układy. My nie niesiemy sztandaru rewolucji; jeśli coś tutaj przewracać chcemy, to odwrotnie: świat z głowy z powrotem na nogi”. Grzegorz Braun zwrócił się do rzeszowian, aby nie wybierali kandydata uwikłanego w lokalne układy, obciążonego niejasnymi zobowiązaniami. “Rzeszów potrzebuje nowego impulsu dla swojego rozwoju” – spuentował kandydat Konfederacji.

 

Komentarze