Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 16 w dniu 14-08-2020 (1. dzień obrad)

Poseł Grzegorz Braun:

Szczęść Boże!

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Rozumiem, że po raz kolejny karpie domagają się przyspieszenia terminu Wigilii. Tego państwo chcecie? Ustanowienia międzynarodowej kurateli nad każdym państwem w Europie Środkowej? Za tym głosujecie, to oklaskujecie? To wam się podoba? Ta sama argumentacja, której używacie wobec Białorusi, będzie i już była używana wobec Polski. Karpie, karpie przed Wigilią.

Pani Marszałek! Proszę o zarządzenie przerwy celem zwołania Konwentu Seniorów celem położenia kresu pandemiopsychozie, koronapanice. Czas przestać nakręcać tę spiralę nonsensu. To, że cały świat jej ulega, z pewnymi spektakularnymi wyjątkami, choćby na wschód od nas, to nie jest powód, żeby Rzeczpospolita Polska podążała tą drogą do zatracenia. Skończmy z fałszywą pandemią. (Dzwonek)

Marszałek:

Dziękuję, panie pośle.

Oczywiście, że nie przegłosujemy tego wniosku, ponieważ zwołanie Konwentu Seniorów to jest moje uprawnienie, Konwent się odbył. W związku…

Poseł Grzegorz Braun:

To wniosek o przerwę.

Marszałek:

Nie. Wnioskował pan o przerwę w celu zwołania Konwentu Seniorów. Panie pośle, nie będę nad tym głosować, przerwy nie ogłoszę, Konwentu też nie zwołam. Dziękuję bardzo.

Poseł Grzegorz Braun:

Pani marszałek dostanie ode mnie jeszcze książeczkę. Pożyteczna lektura.

Komentarze