Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
Posiedzenie nr 15 w dniu 22-07-2020 (1. dzień obrad)

8. punkt porządku dziennego:

Sprawozdanie Komisji Zdrowia o rządowym projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu (druki nr 483 i 505).
Poseł Grzegorz Braun:

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Szczęść Boże! Nad tym śmieciowym projektem popastwi się jeszcze chwilkę kolega prezes Winnicki. Czekajcie państwo, bo to będzie naprawdę zabawne. Ja nie będę się odnosił do tej pulpy, bo to właśnie jest kolejny taki… To prawda, że idziecie na rekord w tym, ile ustaw można zmienić ustawą o zmianie ustawy, którą warstwę łat można przyszyć, przykleić, przyspawać do wadliwego systemu tej konstrukcji prawnoustrojowej, którą wbrew szumnym zapewnieniom o zmianach w gruncie rzeczy podpieracie i kultywujecie.

Przechodzę do istoty sprawy: tutaj pandemia, pandemia i pod jej pretekstem robicie takie rzeczy, a sam fakt jest dziś kwestionowany przez świat nauki. Już byłem na tej trybunie z książeczką ˝Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy˝, podkreślam: naukowców i lekarzy, nie posłów i gawędziarzy, tylko naukowców i lekarzy. Nie było wtedy pana ministra. Teraz więc polecę tę lekturę, mam nadzieję, że nie na długie zimowe wieczory, że wcześniej pan minister zechce odrobić lekcję. Zostawię też książkę pani marszałek, żeby nie była stratna.

Wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska:

Dziękuję.

Poseł Grzegorz Braun:

Bardzo dziękuję.

Niech osoby pierwsze i drugie w państwie wreszcie przestaną szerzyć koronapanikę, podtrzymywać pandemiopsychozę. Czym ona skutkuje? Szanowni państwo, jeden przykład. Żeby nie było, że to fake newsy, to jest przykład z TVP Dezinfo, z oficjalnej publikacji reżimowej telewizji.

W jednym z podlaskich szpitali zmarła starsza kobieta. Przed śmiercią miała kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, jednak test dał wynik negatywny. Ciało odebrała rodzina. Podczas pożegnania w domu, kiedy trumna była otwarta, zadzwonił lekarz i kazał zamknąć trumnę. Wszyscy żałobnicy trafili na kwarantannę. To jest, szanowni państwo… Jeszcze raz: wszyscy żałobnicy trafili na kwarantannę.

Panie pośle, nie dzieliłem się jeszcze tą informacją, a to jest pana okręg, więc w pańskie ręce…

Do takich rzeczy doprowadziliście, i to jest kryminał. Mam nadzieję, że zobaczymy was w kryminale, zobaczymy was przed Trybunałem Stanu. Mam nadzieję, że pan minister mógłby wystąpić w charakterze skruszonego świadka koronnego w tej sprawie, co otwierałoby nadzieje na lepszą przyszłość. Dziękuję za uwagę. (Oklaski)

Komentarze