Grzegorz Braun OSTRO o cenzurze w sieci

Pomimo iż cenzura jest w Polsce zakazana, pojawiają się niekiedy głosy, że niektóre treści powinny zniknąć z internetu. Wolności słowa bronią niektórzy politycy. Co powiedział Grzegorz Braun o cenzurze w sieci?

Grzegorz Braun o cenzurze w sieci zabrał głos podczas konferencji prasowej w Sejmie. Padły mocne słowa, które nie spodobają się osobom pragnącym ograniczyć wolność słowa w internecie.

– Konfederacja sygnalizowała już szereg razy naruszenia, zakłócenia, odbieranie wolności słowa w Rzeczypospolitej. Szykujemy pod auspicjami zespołu parlamentarnego, zespołu wolnego słowa prowadzonego przez pana posła Dobromira Sośnierza, szykujemy konferencję otwartą, naukowo-publicystyczną konferencję na ten temat, ale ponieważ to będzie większe wydarzenie, w związku z tym przygotowanie go zajmie jeszcze szereg tygodni i spodziewamy się gości z kraju i z zagranicy, a tymczasem cenzura działa – mówił Braun.

Cenzura ostatnio dotknęła bowiem wydawnictwo Freedom. Co ciekawe, dokonał jej portal Allegro, który uniemożliwił sprzedaż publikacji, oraz stowarzyszenie Nigdy Więcej.

Na konferencji głos zabrał także mecenas Jarosław Litwin. Zapowiedział on podjęcie kroków prawnych przeciwko Allegro oraz stowarzyszeniu Nigdy Więcej. Przyznał on, że to sądy mają prawo orzekać, a nie „sądy kapturowe” w postaci różnych korporacji.

Za: Najwyższy Czas!

Komentarze