Konfederacja chce wycofania polskich wojsk z Iraku. Grzegorz Braun złożył projekt uchwały

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu, Grzegorz Braun w imieniu Konfederacji złożył projekt uchwały o wycofaniu wojsk polskich z Iraku.

„Projekt uchwały krótki, zwięzły. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wzywa organy wykonawcze władzy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, prezydenta i rząd Rzeczypospolitej do wycofania wojsk polskich z terytorium Iraku” – odczytał uzasadnienie Braun i przekazał egzemplarz marszałek Elżbiecie Witek.

„Chcecie być na wojnie! Wy chcecie żeby wojska polskie odgrywały rolę wojsk okupacyjnych” – grzmiał Braun z mównicy zwracając się w stronę ław, w których siedzą politycy PiS. „Tego właśnie chcecie. A my chcemy inaczej” – podsumował poseł Konfederacji.

W ubiegłym tygodniu Amerykanie zabili irańskiego wojskowego gen. Kasema Sulejmaniego. Od tego momentu sytuacja na Bliskim Wschodzie gwałtownie się zaogniła. Dzisiaj jedna z amerykańskich baz wojskowych została ostrzelana. Nie było ofiar śmiertelnych. Minister Spraw Zagranicznych, Jacek Czaputowicz poinformował o ewakuacji polskiej ambasador w Iraku ze względów bezpieczeństwa.

Źródło: wmeritum.pl

PR

Komentarze