Grzegorz Braun: Rząd wie, że działa BEZPRAWNIE

– Działania rządu podejmowane pod pretekstem walki z pandemią są nielegalne i niemerytoryczne – Grzegorz Braun przedstawił na konferencji prasowej „diagnozę Konfederacji”.

– Jeśli idzie o kwestię legalności, potwierdził to wczoraj osobiście pan premier Mateusz Morawiecki oraz pan szef Kancelarii – pan minister Dworczyk – mówił Grzegorz Braun.

– Potwierdzili nielegalność swoich działań – powtórzył dobitniej poseł Konfederacji, aby uczestnicy konferencji wyraźnie zrozumieli, jak niedorzeczne i bezczelne są działania władzy.

Braun powiedział, że nielegalność swoich działań politycy rządowi zakomunikowali tym, że „właśnie w tych dnia kierują do Sejmu gotowy już projekt ustawy, która […] ma uściślić kwestię tak zwanych obostrzeń”.

– To znaczy, że pan premier i szef jego kancelarii doskonale orientują się, że ich dotychczasowe działania […] nie miały stosownej podstawy prawnej – wskazuje Konfederata.

Według prawicowego polityka dotychczasowe obostrzenia, bez odpowiedniej ustawy, były nielegalne.

– Szef rządu i jego czołowy pomagier potwierdzają, że w walce z mniemaną pandemią rząd RP działała bez podstawy prawnej – mówi na nagraniu poseł i zaznacza, że to „ważna wiadomość”.

Politycy Konfederacji od samego początku wprowadzania obostrzeń zgłaszali uwagi co do ich legalności. Redakcja NCzas.com pisała o przykładach osób, które wygrywały sprawy o nieprzyjęcie mandatu. M.in. TUTAJ.

Pytanie, czy rządzący po tej autorefleksji wskażą winnych zaistniałej sytuacji i ukażą kogoś za bezprawne działania sprzed ustawy. Wiadomo, że w „zamrażarce” PiS wciąż trzyma tzw. projekt „bezkarność +”, który „rozgrzesza” polityków i urzędników którzy działali wbrew prawu po to, by przeciwdziałać pandemii.

Grzegorz Braun: Rząd wie, że działa BEZPRAWNIE [VIDEO]

Komentarze