Grzegorz Braun i Konfederacja przeciwko zawłaszczaniu samorządów przez rząd

W dniu 08.06.2021 roku o godzinie 09.30 przed G2 Arena w Jasionce odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”, wraz z kandydatem Konfederacji na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz członkami Konfederacji. Konferencja poświęcona była obchodom Dnia Samorządu Terytorialnego.
Grzegorz Braun powiedział: “Z tego miejsca chcemy wypowiedzieć słowa mocnego sprzeciwu wobec zawłaszczania samorządu przez rząd pod pretekstem reform, zmian, ulepszeń. Pod szyldem propagandowym “Nowego Ładu” rząd najwyraźniej szykuje się do wykonania kolejnego kroku w stronę ubezwłasnowolnienia samorządów”. Poseł Janusz Korwin-Mikke był podobnego zdania: “W Konfederacji stawiamy na samorządy – im niżej podejmowane są decyzje, tym lepiej. Państwo powinno zajmować się obroną, a tego nie robi; żeby była policja – tego nie robi; żeby prawo było – tego nie robi. Zamiast tego wtrąca się w zupełnie drobne sprawy samorządowe. Na to nie ma zgody”.
Poseł Robert Winnicki jest przekonany, że Grzegorz Braun może przysłużyć się samorządności w Rzeszowie: “Mamy nadzieję, że w Rzeszowie nastąpi zmiana – realna zmiana, jaką jest Grzegorz Braun. Ta zmiana oznacza również obronę samorządności w Polsce. Jesteśmy zdecydowanie krytyczni wobec pomysłów, które mają na celu ograniczyć, zniszczyć samorządność”.
Kolejną osobą, która zabrała głos na konferencji, był poseł Krzysztof Tuduj: “Obecny rząd zdaje się wyznawać zasadę centralizmu i pociągania za sznurki z jednego fotela – to zasada szkodliwa. Zachęcamy rzeszowian, żeby zatrudnili Grzegorza Brauna na stanowisko włodarza miasta, żeby dali możliwość pokazania Polakom, jaka będzie jakość rządów Konfederacji”. Poseł Michał Urbaniak przestrzegał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie ukrócać finansowanie samorządom.
Grzegorz Braun podsumował: “Właśnie po to, żeby RP była państwem silnym, trzeba nie dopuścić do ograniczania samorządności przez rząd warszawski”.

 

 

Komentarze