Konferencja prasowa: „Pilnuj Wyborów”! – czy wybory w Rzeszowie mogą być nieuczciwe?

W dniu 04.06.2021 roku o godzinie 12.00 na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa KWW “Grzegorz Braun – Konfederacja”. W konferencji wzięli udział członkowie KWW, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa – Grzegorz Braun, oraz przedstawiciele ruchu “Pilnuj wyborów”. Tematem konferencji były zagrożenia związane z możliwością fałszowania wyborów.
Grzegorz Braun zapewnił: “My robimy, co możemy, przestrzegając prawa. Komitet wyborczy zbiera fundusze z zachowaniem ścisłych zasad. Limit na kampanię samorządową to 60 groszy na mieszkańca miasta. Czy to dobry prognostyk, jeśli nasi konkurenci w sposób jawny, bez żenady przekraczają ten budżet? Jeśli w tej sprawie nie grają uczciwie, co będzie dalej?”.
Miłosz Platowski, koordynator wojewódzki “Pilnuj wyborów”, przedstawił stopień zaangażowania ruchu w wybory w Rzeszowie: “Będziemy czuwać nad procesem w okręgowych komisjach wyborczych. Posiadamy system informatyczny, który alternatywnie zlicza głosy. W razie nieprawidłowości będziemy interweniować prawnie oraz informować media. Zapraszamy wszystkich na stronę www.pilnujwyborow.pl”.
Zwrócono uwagę na to, jak przesunięcie terminu wyborów oddziałuje na finanse komitetów wyborczych. Poruszono również kwestię nieuczciwych działań sztabów kontrkandydatów, dotyczących reklamy wielkopowierzchniowej. Jacek Oberland, pełnomocnik finansowy komitetu, mówił: “Gdybyśmy wydali wszystkie pieniądze na reklamy wielkopowierzchniowe, nie moglibyśmy np. wydać gazetki – zabronione są przecież nieodpłatne, uprzejmościowe usługi”.
Na konferencji pojawił się temat wyroków sądów w sprawie maseczek. Kazimiera Sarzyńska opowiadała o ubiegłorocznych wyborach: “Jako członek komisji w Jeżowem odmówiłam zasłonięcia ust i nosa – mimo braku podstawy prawnej komendant policji w Nisku skierował sprawę do sądu. Dziś stoję przed Państwem już z wyrokiem – sąd uniewinnił mnie. Będę domagać się, aby osoby, które przekroczyły swoje uprawnienia, poniosły tego konsekwencje. Zachęcam Państwa, abyśmy nie rezygnowali ze swoich praw. Nasi przodkowie przelewali krew, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju, a my oddajemy naszą wolność w imię świętego spokoju”.
Konferencję zakończono wezwaniem do przeprowadzenia uczciwego głosowania w Rzeszowie. Grzegorz Braun podsumował: “Moja kandydatura jest kandydaturą bez zakulisowych zobowiązań, bez długów wdzięczność”.

 

 

Komentarze