Polityka gospodarcza – propaganda „Nowego Ładu” a rzeczywistość

W dniu 31.05.2021 roku o godzinie 11.00 na rzeszowskim Rynku odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”. W konferencji wziął udział Grzegorz Braun wraz z innymi posłami i członkami Konfederacji. Poruszono temat “Nowego Ładu” i jego faktycznego wpływu na rzeczywistość mieszkańców Rzeszowa. Ubytków, jakie spowodują zapowiadane przez Rząd zmiany, nie sposób dokładnie policzyć. Te kwoty samorządy mogą jedynie szacować.
Krzysztof Bosak powiedział: “Modne teorie ekonomiczne przysłoniły prostą prawdę: do rozwoju gospodarki potrzebna jest wolność gospodarcza, proste i niskie podatki, sprawne sądownictwo, przejrzyste regulacje i stabilne prawo. Rząd Prawa i Sprawiedliwości prezentuje odwrotne podejście. To nie jest propolska działalność prawna i gospodarcza”. Również Artur Dziambor krytycznie ocenia posunięcia Rządu: “Państwo jest winne zabicia polskiej przedsiębiorczości. To, co zrobiło PiS polskim przedsiębiorcom, pracodawcom, to zbrodnia. Ustawa odszkodowawcza byłaby wybawieniem. My w Konfederacji będziemy Polskę odbudowywać – Polskę bez gigantycznych obciążeń podatkowych, jakie niesie ze sobą  ‘Nowy Ład’”.
Mecenas Jacek Wilk podkreślił, że Konfederacja jest partią pracy: “My opowiadamy się za ochroną pracy. Jesteśmy praktykami – w przeciwieństwie do rządzących.
Grzegorz Braun podsumował: “Fundament naszej egzystencji to musi być polski pieniądz, polska przedsiębiorczość. Jeśli gdzieś mamy się odbijać od dna, to w Rzeszowie. To marnotrawstwo i niegospodarność – nakłaniać ludzi, aby zamykali swoje biznesy. Musimy zachować swoje życie gospodarcze. Z całą pewnością nie rekomendujemy jednak zatrudniania pana Mateusza Morawieckiego żadnemu polskiemu przedsiębiorcy, To oszust”.

 

 

Komentarze