Grzegorz Braun o porażce Andrzeja Dudy w dialogu z Izraelem

We wtorek prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie weźmie udziału w Światowym Forum Holokaustu w Izraelu. Organizatorzy nie umożliwili bowiem zabrania głosu przedstawicielowi Polski. Prezydent podkreślił, że jest to stanowisko jego oraz rządu. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun nie ma wątpliwości z czego wynika taki obrót spraw.

– Szkodliwym urojeniem jest sądzić, że jeśli pan prezydent belwederski Duda pojedzie do państwa położonego w Palestynie dzielić się urojeniami pt. „Rzeczpospolita Przyjaciół” to, że z tego coś wyniknie. Nic! – stwierdził w rozmowie z NCzas TV Grzegorz Braun.
Nieudolny dialog

Zaznaczył, że organizatorem Forum jest Żyd, który ściśle współpracuje z Władimirem Putinem. – Moshe Kantor to sowiecki Żyd, który sam siebie deleguje do bardzo ważnych spraw międzynarodowych.

Braun przyznał, że nie jest zdziwiony brakiem porozumienia z Izraelem ws. prawdy historycznej. Jego zdaniem wszystkie dialogi Dudy z prezydentem Izraela Re’uwe Riwlinem były na nic. Jak pokazała rzeczywistość nie zmieniły absolutnie nic w tej sprawie. – Riwlin tańczy jak mu Kantor zaśpiewa, a on z kolei jest sowieckim macherem organizującym opinię żydowską na szerszą skalę.
Fałszywa wersja historii

Poseł Konfederacji przypomniał, że w Izraelu propaguje się wersję II wojny światowej jako wydarzenia, w którym jedyną ofiarą są Żydzi. – Ewentualnie na drugim miejscu są kraje postsowieckie, a Związek Radziecki jest postrzegany jako wyzwoliciel – tłumaczył.

– Tam gdzie taka wersja II wojny światowej jest lansowana, dialogu być nie może. Podważanie jej jest traktowane jak kłamstwo oświęcimskie. W wersji, gdzie Armia Czerwona była wyzwolicielska nie ma miejsca dla Polski. Wszystko celebrowane jest po naszym trupie – ocenił surowo.

– Nie byłoby teraz kontrowersji czy Duda ma jechać do Jerozolimy, Tel Awiwu czy nie. Gdyby wcześniej nie opowiadał tylu bzdur i nie służył za megafon żydowskiej propagandzie, ale też ściemie, która raz przywali nam kijem a kiedy indziej mami nas marchewką – zdiagnozował Braun.

Więcej na ten temat dowiesz się z wywiadu Grzegorza Brauna, którego udzielił telewizji NCzas TV.

Komentarze