Rozwiązania dla problemów komunikacyjnych w Rzeszowie

W dniu 25.05.2021 roku o godzinie 12.00 w Rzeszowie przy skrzyżowaniu ulicy Sikorskiego i ulicy Łukasiewicza odbyła się konferencja Komitetu Wyborczego Wyborców “Grzegorz Braun – Konfederacja”. Konferencja dotyczyła kompleksowych rozwiązań problemów komunikacyjnych w Rzeszowie.
Poruszono temat dwóch rzeszowskich zarządów komunikacji miejskiej, które generują podwójne wydatki dla rzeszowian. Mimo większych kosztów komunikacja miejska nie działa dobrze i dlatego niewiele osób z niej korzysta. “W rzeszowskiej komunikacji daje o sobie znać syndrom kucharek – gdzie kucharek sześć, tam nie ma komu zorganizować ruchu publicznego. Może za wielu ludzi zarządza, a zbyt mało bierze prawdziwą odpowiedzialność”, stwierdził Grzegorz Braun.
Grzegorz Braun dostrzega także problemy wynikające z istnienia buspasów w rzeszowskiej komunikacji. Nie spełniają one swojej funkcji dodatkowego pasa drogi, a wręcz przeciwnie – generują korki w całym mieście. “Moja deklaracja wyborcza: oddamy całą szerokość ulicy rzeszowianom. Formuła buspasów sama się wyczerpała.”
Kolejnym problemem jest brak prawoskrętów i lewoskrętów. Grzegorz Braun wskazuje, że wystarczy niedużym kosztem odbudować takie ułatwienia tuż przed skrzyżowaniami. Takie rozwiązanie upłynni ruch w mieście.
Grzegorz Braun proponuje także wprowadzenie “Park&Ride” – przejazdów komunikacją miejską w cenie biletu parkingowego. Goście spoza miasta będą mogli zostawić swoje samochody w bezpiecznych, nowoczesnych parkingach na obrzeżach miasta. To rozstrzygnie dwa problemy – odciąży miasto od natężenia ruchu i zwiększy efektywne wykorzystanie transportu publicznego.
Wiesław Walat nie ma wątpliwości, że komunikacja miejska w Rzeszowie wymaga świeżych pomysłów, ale w przyszłość patrzy optymistycznie: “Niektóre sprawy można wyprostować, rozszerzyć, pokazać, że Rzeszów jako miasto węzłowe może się rozwijać w tej części Polski”. Grzegorz Braun chce angażować wszystkie możliwości i autorytet Prezydenta Miasta w działanie rzeszowskiej komunikacji: “Chciałbym zadeklarować, że z jednej strony szukać będę takich małych, nieefektywnych z pozoru luzów, w których możemy zaoszczędzić pieniądze rzeszowian, ich czas i nerwy kierowców, którzy korzystają ze środków komunikacji zbiorowej lub indywidualnie”.

Kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta Miasta zakończył konferencję stwierdzeniem: ”Moja nominacja na czołówkę idiotyzmów komunikacyjnych: urwany buspas przed skrętem z Sikorskiego na Zalesie. Kto znajdzie coś głupszego?”.

 

Komentarze