Reżyser, scenarzysta, a ostatnio także polityk w rozmowie z Radiem Podlasie tłumaczył powodu włączenia się w działania Konfederacji. Wyjaśniał również dlaczego pomimo wielu różnić, jest to ugrupowanie, które ma, jego zdaniem, dobry pomysł na Kraj i Europę.

Gość Marcina Jabłkowskiego podkreślił, że wbrew budowanej przez media tzw. „głównego nurtu” narracji, poszczególne twarze Konfederacji bardzo wiele łączy. Wymienił wśród nich troskę o życie człowieka i odpowiednie miejsce naszego Kraju w strukturach europejskich.

Jak powiedział, powołanie Konfederacji to również głos wołania o normalność, której coraz bardziej brakuje w życiu publicznym. Przypomniał między innymi działania lobby LGBT, które, jak podkreślił, szkodzą wychowaniu młodego pokolenia.

Komentując wypowiedzi Janusza Korwina – Mikke odnośnie konieczności zniszczenia Unii Europejskiej Grzegorz Braun powiedział, że w takiej formie jak obecnie, ta struktura zniszczy się sama. Po raz kolejny podkreślił jednocześnie przywiązanie do polskiej tradycji i potrzebę szukania pomysłu na istnienie Kraju poza strukturami.
/radiopodlasie.pl/

Link do audycji: http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2019/03/28/grzegorz-braun-laczy-nas-wiecej-niz-sie-wydaje/

Komentarze